dodano 2010-10-22 r. przez admin

Rejestracja i opłaty za sprowadzony samochód

Wielu naszych rodaków decyduje się na zakup auta poza granicami kraju. Taka decyzja związana jest przede wszystkim z lepszym stanem używanego pojazdu oraz niższymi kosztami, ale czy na pewno?

Rejestracja pojazdu kupionego w kraju wiąże się z wieloma sprawami administracyjnymi i kosztami, o których często nie mamy pojęcia, obowiązków z rejestracją pojazdu przybywa, jeśli kupujemy auto z zagranicy.

 

Miejsca, które musimy odwiedzić osobiście lub zrobi to za nas osoba upoważniona:

 • urząd celny

 • urząd skarbowy

 • urząd komunikacji

 • tłumacza przysięgłego.

   

Dokumenty:

 • wniosek o zarejestrowanie pojazdu;

 • dowód własności pojazdu, np. umowa sprzedaży, rachunek, faktura VAT;

 • dowód rejestracyjny lub inny dokument potwierdzający rejestrację/wyrejestrowanie pojazdu za granicą;

 • karta pojazdu, jeżeli była wydana;

 • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu z uprawnionej stacji kontroli pojazdów lub w przypadku nowego samochodu wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu albo odpis decyzji zwalniającej pojazd z homologacji;

 • potwierdzenie opłaty za tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny, akcyzę, kartę pojazdu (jeżeli nie została wydana) oraz nalepkę kontrolną na szybę, opłatę recyklingową (ma zostać wycofana);

 • w przypadku przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami - zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające uiszczenie podatku od towarów i usług lub brak takiego obowiązku (druk VAT 25);

 • dokumenty w języku obcym należy dołączyć do wniosku o rejestrację wraz z ich tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego.

 

Ważne: Od 16 lutego 2010 roku przy rejestracji samochodu sprowadzonego z Unii Europejskiej nie jest wymagane przedstawienie tłumaczenia dowodu rejestracyjnego. Przepisy obejmą poza autami sprowadzanymi z państw członkowskich Unii Europejskiej, także auta sprowadzane ze Szwajcarii, których dokumenty zostały wydane po 29 kwietnia 1999 r. W przypadku aut ze starszymi dowodami rejestracyjnymi wymagane jest tłumaczenie.

 

Koszt rejestracji samochodu:

Tablice rejestracyjne

80 zł

Dowód rejestracyjny

48 zł

Pozwolenie czasowe

12 zł

Znaki legalizacyjne

11 zł

Naklejka na szybę

16, 50 zł

Znaczki skarbowe

5 zł plus 50 gr. od każdego załącznika

Opłata recyklingowa (auto używane, pierwsza rejestracja w Polsce)

500 zł

Karta pojazdu (auto używane, pierwsza rejestracja w Polsce)

75 zł

Podatek od czynności cywilno-prawnych

2 proc. wartości auta

Akcyza, w zależności od pojemności silnika i wieku auta (auto sprowadzone)

od 3, 1 proc. do 65 proc.

Zwolnienie z VAT (auto sprowadzone)

150 zł

Pierwszy przegląd (auto sprowadzone)

160 zł

Tłumaczenie dokumentów (auto sprowadzone)

ok. 150-200 zł

Komentarze:

 • 24/07/2012 przez gosc (Dorotka)

  Masz dość biurokracji? kolejek? numerków? Przyjdz do nas:) Zalatwimy formalnosci w kazdym Urzedzie w Warszawie i nie tylko, konkurencyjne ceny, profesionalna obsluga :) Załatwimy za państwa wszelkie formalności związane z Urzędem Celnym, Urzędem Skarbowym oraz Wydziałem Komunikacji. Oferujemy tłumaczenia przysięgłe ze wszystkich języków w korzystnych cenach. Współpracujemy na stałe z rzeczoznawcami z PZMot. Urząd Celny - AKCYZA Przygotujemy komplet dok. do Urzędu Celnego oraz stoimy w kolejce aby złożyć wymagane dokumenty do akcyzy. W ciagu 24h oddzwonimy z kwota akcyzy podtwierdzoną przez Urząd Celny. Zostawiając u Nas dok. nie musicie sie obawiać zbędnych pytań. Urząd Skarbowy - VAT-24 VAT-23 Oferujemy przygotowanie dok. wymaganych do Urzędu Skarbowego Złożymy stosowne dok. tak aby Państwo nie musieli tracić jakże cennego czasu. Do 7dni dowozimy dok. do klienta. Dzięki państwa zaufaniu do Nas i podpisaniu stosownych upoważnień to my tłumaczymy się przed Urzędnikiem Wydział Komunikacji - Rejestracja Pojazdu W naszej ofercie znajdą Państwo również opcje dowiezienia tablic pod wskazany adres. Po 7 dniach od złożenia dok w U. Celnym i Skarbowym rejestrujemy samochód w odpowiednim Wydziale Komunikacji przedstawiając wymagane dok. Tłumaczenia -Wszystkie jezyki . Dzieki skoncentrowaniu sie na wygodzie klienta działamy w sposób maksymalnie minimalizujacy tracenie czasu przez Panstwa w rożnych urzędach i firmach oferujących podobne usługi. Poprzez skoncetrowanie wszystkich uslug w jednym miejscu jestesmy najbardziej konkurencyjna firma na rynku. Działamy od lat i mamy bogatą historią. Już teraz przyjemnośc z nowego samochodu jest jeszcze wieksza TERAZ TO TAKIE LATWE Opinie rzeczoznawcy z PZM-otu REJESTRACJA SAMOCHODU W 2 DNI Co tydzien nowe promocje!!! Zapraszamy AKCYZY.COM mail. akcyzy.com@wp.pl tel.509-920-340 Dorota 509-191-868 Biuro biuro: Al. Krakowska 121 ( przed petla na okeciu po prawej stronie od centrum) pn-pt 8-16

 • 17/12/2012 przez gosc (Sciema)

  Nie ma podatku od czynności cywilno-prawnych ! Chyba że żle wypełniona umowa kupna , jeżeli umowa została zawarta w iinym kraju z osobą cywilną.

 • 17/12/2012 przez gosc (Ściema)

  W Szczecinie: pierwszy przegląd 99PLN , Nie istnieje akcyza do 65% co to za bzdury , najwyższa za auta powyżej 2000ccm jest 31% a tak 3,1% Tłumaczenia 3 dokumentó- 100PLN, Nie ma żadnych podatkow od czynności cywilno prawnych jeżeli umowa kupna była zawarta za granica RP - Kto wprowadza w bład i po co . ?

Dodaj komentarz